Lokalizacja:

Klub Golfowy Lisia Polana zlokalizowany jest w odległości ok. 45 minut jazdy samochodem z centrum Warszawy, w kierunku na Gdańsk trasą E7 oraz w odległości ok. 14 km (17 minut jazdy samochodem) od lotniska w Modlinie, we wsi Pomocnia, powiat nowodworski woj. mazowieckie.

Hotel i inne zabudowania

Na terenie Klubu Golfowego Lisia Polana znajduje się trzygwiazdkowy hotel wraz z restauracją o powierzchni użytkowej – 1160 m2. Hotel posiada – 20 pokoi hotelowych (18 pokoi dwuosobowych, 2 pokoje typu apartament/ studio ), restaurację, dwie sale konferencyjne, siłownię, salę bilardową. Na terenie hotelu znajdują się również szatnie dla golfistów, 4 pokoje biurowe i pomieszczenia magazynowe.

Dodatkowo na terenie Pola Golfowego znajdują się:

  1. Budynek gospodarczy o powierzchni użytkowej – 361 m2 (4 garaże przeznaczone do obsługi i magazynowania maszyn, część socjalna),
  2. Strzelnica Golfowa o powierzchni – 200 m2 (zadaszenie na 12 stanowisk treningowych, pomieszczenia magazynowe 30m2).

Grunt:

Powierzchnia całego terenu wynosi – 81.2084 ha

Opis Pola Golfowego:

Pole Golfowe Lisia Polana składa się z dwóch pętli. Klub dysponuje 18 dołkowym, mistrzowskim polem golfowym. Pierwsze 9 dołków poprowadzonych jest wzdłuż zewnętrznej granicy pola, z marszrutą przeciwnie do wskazówek zegara. Konsekwencją takiego ułożenia dołków jest obecność po prawej stronie out of bounds. Druga dziewiątka przechodzi wewnątrz terenu.

Pole obsiano kilkoma gatunkami traw, które różnią się kolorem, pokrojem i wysokością koszenia. Inny gatunek trawy tworzy wysoki rough , inny semirough, a inna jest trawa fairwayowa.

Domy mieszkalne – inwestycja

Na terenie pola golfowego Lisia Polana zaplanowana jest inwestycja budowy osiedla domów jednorodzinnych. Wszystkie domy będą usytuowane wewnątrz istniejącego pola, każdy z widokiem na jego część. Teren o powierzchni około 9 hektarów został podzielony na 36 działek. W pierwszym etapie przewidywana jest budowa 10 domów pomiędzy pierwszym greenem i osiemnastym tee. Aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo, do osiedla będzie prowadziła droga z monitorowanym wjazdem, a cały teren będzie całodobowo strzeżony. Proponowana wielkość działek to 1500-2400 m2. Zaprojektowano 3 typy domów o różnej powierzchni. Domy będą wyposażone w najbardziej ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie z wykorzystaniem pomp ciepła.