Warszawska Praga to miejsce pełne kontrastów. To tu na jednej ulicy nacieszyć oko można zarówno przedwojennymi kamienicami, jak i nowoczesnymi biurowcami. Potencjał tego prawobrzeżnego centrum stolicy dostrzegać zaczęli również inwestorzy. Od kilku lat dzielnica ta przeżywa swoisty renesans, który zdaje się nie mieć końca. Co obecnie oferuje warszawska Praga i czym jeszcze zaskoczy tu rynek nieruchomości biurowych? Przekonacie się czytając nasz artykuł.

PRAGA W HISTORYCZNYM UJĘCIU

Położona po prawej stronie Wisły część Warszawy Praga w dużej mierze została oszczędzona podczas bombardowań mających miejsce w czasach II Wojny Światowej. Dzięki temu została zachowana stara, piękna, przedwojenna zabudowa. Dziś na próżno szukać tu, podczas spaceru, wielkich wieżowców i industrialnych budynków. Nie znaczy to jednak, że dzielnica ta stanęła w miejscu, wręcz przeciwnie. Triumfy święcą tu stare, fabryczne zabudowania, które po niemałej rewitalizacji stają się naprawdę imponującymi inwestycjami, które przyciągają nawet najbardziej wymagających. Czy może być coś bardziej prestiżowego niż dbałość o historię w połączeniu z nowatorską myślą architektoniczną?

Dziś w mury przedwojennych fabryk tchnięto nowe życie, a powierzchnie w nich się znajdujące zaskakują nowoczesnością i dbałością o każdy detal.

Ważną rolę odgrywa tu również Zintegrowany Program Rewitalizacji przewidziany na lata 2014 – 2022. Co składa się na tę tajemniczą nazwę? Przede wszystkim modernizacja starego budownictwa, wspieranie przedsiębiorczości z naciskiem na start-upy, budowa nowych osiedli oraz miejsc mających zachęcić warszawiaków i turystów do spędzania czasu wolnego po prawej stronie Wisły.

PRASKI ATUT – LOKALIZACJA

Z każdym rokiem praskiej dzielnicy przybywa atutów. Jednak tym, który nie zmienia się od dekad jest jej lokalizacja. Magazyn „Travel Supermarket” ocenił Warszawską Pragę jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy, zwracając tu szczególną uwagę na jej skomunikowanie z centrum dzięki obecności II linii metra, licznych przystanków tramwajów i autobusów oraz stacji kolei SKM. Wszystkie te aspekty sprawiają, że obecnie przemieszczenie się w każdym kierunku Warszawy nie stanowi tu najmniejszego problemu. Co więcej, Dworzec Warszawa Wschodnia daje możliwości równie sprawnego przemieszczania się po całym kraju, co jest dodatkowym atutem dla wszelkich firm, mających swoje siedziby właśnie po prawej stronie Wisły.

BIUROWE INWESTYCJE NA PRADZE

Lista zarówno biurowców, jak i znacznie większych inwestycji na warszawskiej Pradze wciąż się powiększa. Właściciele firm skorzystać tu mogą zarówno z biur tradycyjnych, jak i Flex Offices, które ostatnim czasie zyskują coraz większą rzeszę fanów. Wybór zatem jest ogromny, a słowo takie jak „ograniczenia” po praskiej stronie Warszawy nie obowiązuje. Czego mogą spodziewać się właściciele firm? Na jakie adresy warto stawiać? Czytajcie dalej, odpowiadamy poniżej.

PGE NARODOWY

Biura serwisowane w murach Stadionu Narodowego to jedne z najnowocześniejszych biur wśród sobie podobnych na warszawskim rynku. Lista udogodnień, które czekają tu na najemców zdaje się nie mieć końca, a są to między innymi:

 • Strefa wypoczynku i strefa gier,
 • Wykwalifikowana recepcja,
 • Usługi pocztowe oraz księgowe,
 • Wirtualny adres,
 • Budki telefoniczne, schowki oraz w pełni wyposażona, wspólna kuchnia,
 • Organizowane tu wydarzenia/networking.

Poza tym, budynek sam w sobie jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Na jego terenie znajduje się również restauracja oraz parking podziemny, a o bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dba tu ochrona. Dla bardziej aktywnych najemców i ich gości do dyspozycji pozostają stojaki na rowery.

Co więcej, w PGE Narodowym mieszczą się również tradycyjne biura, które wykończone zostały z dbałością o każdy detal. Skutkuje to zwiększeniem komfortu pracy i jej efektywności.

Miejsce to jest odpowiednie nie tylko dla małych firm czy start-up’ów. Biura w PGE Narodowym idealnie sprawdzą się również w przypadku średnich i dużych przedsiębiorców. Ich niekonwencjonalne wykończenie sprawia, iż kreatywność pobudzana jest tu na najwyższym poziomie, a efektywność pracy zdecydowanie wzrasta.

CENTRUM PRASKIE KONESER

Jeden z najbardziej oryginalnych adresów biznesowych w Warszawie – Centrum Praskie Koneser. Powierzchnia biurowa mierzy tu ponad 48 000 m2 co sprawia, że swoje siedziby mają tu zarówno start-up’y, rodzinne firmy oraz duże korporacje. O czym świadczy to w praktyce? O tym, że Koneser nie ma żadnych ograniczeń, a biura tu oferowane spełniają oczekiwania i potrzeby każdego przedsiębiorcy.

Co więcej, to właśnie w murach Konesera swoją siedzibę ma Google for Startups – pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa firmy Google mająca na celu wsparcie młodych talentów. A wszystko to w nowoczesnym i technologicznie rozwiniętym środowisku.

To, co wyróżnia Centrum Praskie Koneser to połączenie historycznych murów z industrialnymi przestrzeniami. Biura, które czekają tu na najemców, wykończone zostały w zgodzie z najwyższymi standardami. Cały kompleks łączy w sobie funkcje mieszkaniowe, biurowe, handlowe i usługowe co sprawia, iż najemcy wszystko co potrzebne do udanego biznesu, mają tu pod ręką.

FABRYKA PZO

Fabryka PZO to kolejne miejsce po prawej tronie Wisły, które oferuje nadzwyczaj oryginalne miejsce do pracy. W przypadku niewielkich firm istnieje tu możliwość wydzielenia biur. Co więksi gracze rynkowi mogą skorzystać z wynajęcia całego piętra. Powierzchnie ulokowane w murach Fabryki PZO wykończone zostały w standardzie dla budynków klasy A, co świadczy o ich najwyższym komforcie i dbałości o każdy detal.

Z licznych udogodnień czekających tu na najemców warto wymienić:

 • Dwupoziomowy parking podziemny,
 • Ogólnodostępne strefy zieleni,
 • Kameralne patio,
 • Restaurację,
 • A dla bardziej aktywnych – siłownię oraz parking i szatnię z prysznicem dla rowerzystów.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że Fabryka PZO na warszawskiej Pradze to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w stolicy Polski.

Jak widać mimo wielu historycznych aspektów warszawskiej dzielnicy Praga nie można odmówić nowoczesnej myśli i innowacyjnych rozwiązań inwestycyjnych. To tu przeszłość spotyka się z przyszłością dając możliwość na rozwój wielu, tak różnorodnych biznesów. Praskie powierzchnie biurowe zaskakują i dają swoim najemcom to, co w obecnych czasach jest wręcz na wagę złota na rynku biznesowym – poczucie komfortu.